آموزش تهیه دسر عید نوروز

یافت اباد – ابتدا زرده ها را با شکر آسیاب شده حدود ۱۰ دقیقه خوب بزنید ، سپس یک قاشق مرباخوری روغن را به آنها اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید و پس از آن یک قاشق آرد را .در آخر هم گردوهای خورد شده را داخل این مواد ریخته و به هم بزنید. ابتدا زرده ها را با شکر آسیاب شده حدود 10 دقیقه خوب بزنید ، سپس یک قاشق مرباخوری روغن را به آنها اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید و پس از آن یک قاشق آرد را .در آخر هم گردوهای خورد شده را داخل این مواد ریخته و به هم بزنید. در این مطلب روزانه طرز تهیه 3 نوع شیرینی برای عید نوروز را به شما آموزش داده ایم. زرده‌های تخم مرغ را به همراه هل یا وانیل تک تک به مواد اضافه و هر کدام را یک دقیقه مخلوط کنید که کاملاً یک دست شود. “شیرینی مینیاتوری” یکی از شیرینی ها مخصوص و خوشمزه عید نوروز می باشد که ما در ادامه دستور تهیه این شیرینی عالی را برای شما تهیه کرده ایم.
از این مرحله به بعد مخلوط کن برقی را کنار گذاشته و از هم زن دستی استفاده کنید. _در صورت دوست نداشتن پودر نارگیل می توانید آن را ساده میل کنید. خشک فانتزی برای پذیرایی از عزیزانتون ...امیدوارم در این روزهای با قیمانده از سال ، درست بفرمایید و با لذت میل کنید.
خمیر را در کیسهٔ پلاستیکی ریخته و مدت یکی دو ساعت می‌گذاریم بماند تا خمیر ور بیاید. چون زیر این شیرینی زودتر طلایی می‌شود توصیه اینست که زیر شیرینی هایتان را با گردو پوشش ندید که هم فرم شیرینی حفظ شود و هم زیاد تیره و برشته نشود. رئیس اتحادیه قنادان استان تهران توضیحاتی در رابطه با قیمت شیرینی برای شب عید انجام داد. درست کردن شیرینی در منزل می تواند حس خوب و معمولا طعم بهتری را برای دیگران به همراه داشته باشد. خرید عید نیز از آن دست سنت های دیرینه ای است که تا کنون ادامه یافته است برای اینکه خرید شب عید خوبی داشته باشید باید به برخی نکات هنگام خرید توجه کنید.
ابتدا تخم مرغ ها را به همراه هل و وانیل به مدت 5 دقیقه خوب با مخلوط کن برقی بزنید. بعد از 1/5 ساعت خمیر را روی تخته به قطر 2 تا 3 میلیمتر باز کنید و قالب گرد 7 سانتیمتری برش دهید و مواد وسط قطاب را که تهیه کرده بودید لابلای خمیر بگذارید و بپیچید و در روغن فراوان سرخ کنید. ابتدا با نوك انگشتان دست آرد و مواد را مخلوط مي‌كنيم تا جذب يكديگر شود و خمير به دست نچسبد. 15 دقيقه به خمير استراحت مي‌دهيم و بعد آن را روي سطحي صاف با وردنه باز كرده و با قالب‌هاي ريز، قالب مي‌زنيم و در سيني گالوانيزه مخصوص فر چيده و در طبقه وسط فر به مدت 10 الي 15 دقيقه با حرارت 350 درجه سانتيگراد حرارت مي‌دهيم.
در صورتیکه خمیر روز قبل تهیه شده باشد خمیر پس از بیرون آوردن از یخچال بسیار سفت است و نمی‌توان آن را با وردنه پهن کرد. در اینصورت لازم است مدتی در هوای اتاق باقی بماند تا کمی سفتی خود را از دست بدهد. داخل سینی فر را با روغن خوب چرب کرده و با یک قاشق چایخوری مواد آماده شده را با فاصله ی مناسبی که به هم نچسبند گرد گرد بریزید و سینی را داخل فر به مدت10تا 15 دقیقه قرار دهید. شیرینی عید جدید از سرد شدن روی آنها را با پودر پسته تزیین کرده و در شیرینی خوری چیده، با چای نوش جان کنید.
خمیر را تا جائیکه ممکن است نازک پهن کرده و حدوداً ۶–۴ تا لواش به اندازهٔ قالب بصورت لواش‌های بسیار نازک در می‌آوریم. استفاده از مطالب اختصاصی سایت نمناک در سایر رسانه ها فقط با کسب مجوز امکان پذیر است.
یک مجموعه آموزشی بی نظیر برای پخت انواع شیرینی، کیک، دسر و نان مخصوص عید نوروز. احیاناً اگر حس کردید خمیرتان کمی چسبنده است، فقط در حدی آرد به خمیر اضافه کنید که چسبندگی خمیر رفع شود بعد از سرد شدن خمیر مطلوبی خواهید داشت پس زیاد آرد اضافه نکنید. (ولی بعضاً یا کره زیادی نرم شده و یا تخم مرغ کمی بزرگتر از حد استاندارد است و یا آرد خیلی آرد سبکی هست که نیاز به کمی میزان مازاد آرد دارد) کمتر از مقدار دستور اضافه نکنید چون شیرینی هایتان در فر باز و پهن می‌شود.
باید توجه داشت که کره ماندگاری کمتری نسبت به روغن جامد دارد. این قطاب با استفاده از دستور زیر در فر تهیه شده ‌است. درست کردن قطاب بسیار راحت است اما پیچیدن آن فن می‎خواهد در صورتیکه فقط درزها بدون پیچاندن خمیر به هم آمده و قطاب بسته شود، مهمترین نکته اینست که مواد پودری وسط خمیر قرار بگیرد و خمیر بخوبی و به سفتی درزش بسته شود تا بعد از پخت مواد بیرون نزند.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://bumpersprout9.bravejournal.net/trackback/9541838

This post's comments feed