مشاوره آنلاین سکس تراپی

زمانی که از این مفهوم در سکس تراپی استفاده می‌شود، یاد می‌گیرید که افکار نامربوط و منفی را که ممکن است راجع به بدن خود در ذهن داشته باشید را کنار بگذارید. در عوض، شما تنها به این فکر می‌کنید که بدنتان نسبت به تحریک جنسی واکنش نشان بدهد. هیچ داروی وجود ندارد که بتواند ولع مصرف جنسی، زنان را افزایش دهد و استفاده از داروی وایاگرا هم در مردان فقط کمک به حفظ نعوظ در زمان مقاربت جنسی می کند وحتی داروی سیلدنافیل(وایاگرا) هم لیبیدو را افزایش نمی دهد. سکس تراپی معمولا با آموزه هایی پیرامون اضطراب آغاز شده و سپس به زوج کمک میکند تا در مورد خواسته ها و نیازهای جنسی خود صحبت و گفت و گو کنند. وقتی که زوجین درکی از نیازهای جنسی یکدیگر ندارند کم کم از رابطه با یکدیگر سرد میشوند.
متخصص این کار یا همان سکس تراپ کسی است که آموزش های پیشرفته ای را گذرانده تا به افراد در مواجه با مشکلاتی که در زندگی زناشویی دارند کمک کند. دکتر سکس تراپ متخصص با زوج ها در جلسات مختلف صحبت می کند و مسائل را کشف کرده و برایشان راه حل می یابد. اختلالات و مسائل جنسی می تواند در هر کدام از زوج ها پیش آید بنابراین برای درمان نیاز به همراهی هر دو می باشد.
اما اغلب برای افرادی که کیفیت زندگی آنها تحت تاثیر عملکرد یا میل جنسی آنها قرار گرفته است، یا برای افرادی که در داشتن رابطه جنسی دچار مشکل شده‌اند، بدون در نظر گرفتن سن و جنسیت توصیه می‌شود. امروزه بیشتر سکس تراپیستها سعی می کنند که به زنان و مردان در تعریف مجدد کیفیت رابطه جنسی که طبیعتا کفیت تعامل زوجین را هم تحت تاثیر قرار می دهد، کمک کنند. این نوع درمان قادر است به شما و شریکتان کمک کند در یک محیط حمایتی و آموزشی روی این مشکلات تمرکز کنید و آن‌ها را حل نمایید. اختلال ارگاسم زنانه تقریباً شبیه به انزال تأخیر در مردان است ، اختلال ارگاسم زنانه منجر به اوج تاخیر یا عدم حضور در زنان و همچنین تجربه کاهش احساس در هنگام ارگاسم می شود . دلایل این اختلال که در سکس تراپی تشخصی داده می شود ، شامل عوامل روانشناختی مانند مشکلات رابطه ، اضطراب ، افسردگی ، سابقه سوءاستفاده جنسی ، نقش جنسیتی مورد انتظار در رابطه جنسی و باورهای مذهبی است .

ممکن است استفاده از آینه نیز برای آشنایی با آناتومی فرد از سوی مشاور توصیه شود. برخی دیگر از زوج ها بویژه زوج هایی که یکی از طرفین در آنها شرایط خاص فیزیکی دارد ممکن است به تنظیم روال یا حالت معاشقه خود بپردازند. تمرین های آگاهی به شما کمک میکند که بر زمان و مکان حال تمرکز داشته باشید و از فکر مسائل دیگر فراغت بجویید. هدف از ایجاد این محیط، فراهم آوردن آسودگی خاطر و ترغیب افراد برای ایجاد تغییر میباشد. قبل از مصرف حتما باید با پزشک صحبت کنید و به هیچ عنوان خودسرانه استفاده نکنید. بنابراین اگر مشاوری یکی از ویژگی های بالا را نداشته باشد ممکن است فرایند مشاوره به درستی طی نشود و نتیجه مطلوبی از مشاوره حاصل نگردد.
سکس تراپی فقط محدود به این مسائل نمی‌شود اما این ها برخی از دلایل رایج برای فرد یا زوجی می باشد که می توانند برای درمان آن به دنبال یک متخصص سکس تراپی باشند. جلسات آموزنده و کلامی هستند و تمام تمرینات و تماس‌های فیزیکی در خارج از جلسه انجام می شود. تراپیست ها ممکن است به عنوان بخشی از این روند، کسانی که تحت درمان هستند را تشویق کند که تمرینات خاصی را با شریک زندگی خود انجام دهند اما هیچ وقت برای انجام کاری مجبور نمی شوند. با این حال تمام متخصصان جنسی برای آموزش مسائل احساسی، فیزیکی و بیولوژیکی که می‌تواند فعالیت جنسی مردان و زنان را تحت تاثیر قرار دهند آموزش دیده اند.
دانش جنسی، یک درمانگر رابطه جنسی را از یک "درمانگر معمولی" متمایز می کند. درمانگران جنسی ابتدا به عنوان "درمانگران معمولی" (درمانگران ازدواج و خانواده) و سپس به عنوان درمانگرهای جنسی آموزش می بینند. اگر مشاور جنسی تشخیص دهد که حضور همسر شما نیز برای درمان ضروری است، پس از دو تا سه جلسه، همسرتان نیز باید در جلسات شرکت کند. اگر او برای آمدن به جلسات مشاوره جنسی راضی نمی شود، زوج درمانی را امتحان کنید. نکته قابل توجه این است که سکس تراپیست حق ندارد باورهای خودش را به مراجعین تحمیل کند، زیرا سکس یک مساله شخصی است.
برای بررسی موضوع بالا ابتدا لازم است تا کمی با مقوله روابط زناشویی بیشتر آشنا شویم. این اختلال با همان خصوصیات ، علل و گزینه های درمانی مانند اختلال تمایل جنسی بیش فعالی مردان تفاوت دارد . با این حال ، تفاوت در جنسیت بیمار ممکن است شیوع این اختلال را تغییر دهد . این تکنیک برای زوجین به منظور ایجاد اعتماد و صمیمیت و در عین حال کاهش اضطراب طراحی شده است .
بنابراین یک مشاور خوب روابط زناشویی باید با دقت و حوصله زیادی مراحل مشاوره جنسی زوجین را دنبال کند و طولانی شدن مشاوره وی را خسته نکند و باعث نشود در مسئولیت خود کوتاهی کند. تصور کنید مراجعه کننده ای پس از طی زمانی طولانی نتواند بهره کافی از جلسه مشاوره ببرد. اگر مشاور خسته شود و برخورد نامناسبی با مراجعه کننده داشته باشد باعث سرد شدن مراجعه کننده از ادامه مشاوره می شود.
با هر جلسه، درمانگر شما را به سمت مدیریت بهتر و پذیرش نگرانی هایی که ممکن است منجر به اختلال عملکرد جنسی شود،هدایت می کند. تمام مکالمات درمانی، از جمله مشاوره جنسی و زناشویی، در یک محیط حمایتی و آموزشی برگزار می شود. اگر درمانگر شما مشکوک به اختلال عملکرد شما در اثر نگرانی جسمی است، ممکن است شما را به یک پزشک ارجاع دهد. درمانگر و پزشک شما می توانند در مورد علائم و نشانه های شما مشورت کنند و برای یافتن هر گونه نگرانی جسمی که ممکن است در ایجاد مشکلات جنسی بیشتر موثر باشد، کار کنند. سکس‌تراپی نوعی روان درمانی است که مسائل مربوط به سلامت روان و یا نگرانی‌های عاطفی در مورد عملکرد و تمایلات جنسی را مورد بررسی قرار می دهد.

They posted on the same topic

Trackback URL : https://bumpersprout9.bravejournal.net/trackback/9652531

This post's comments feed